Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
DOĞU VE BATI BÖLGELERİ PROJELERİNDEKİ ÇALIŞMALARDA SONA YAKLAŞILIYOR
08.01.2016  

​DOĞU VE BATI BÖLGELERİ PROJELERİNDEKİ ÇALIŞMALARDA SONA YAKLAŞILIYOR

Emniyet hizmet binalarında görselliğin ve işlevselliğin farklı olması, hizmet binalarında da bir kimliğin oluşmaması gibi nedenler başta olmak üzere Emniyet Teşkilatı hizmet binalarının ihtiyaca göre planlanması amacıyla başlatılan doğu ve batı bölgelerindeki proje çalışmaları tamamlanmak üzeredir.

 

 İnşaat Emlak Dairesi Başkanı Arif Güney GÜLTEKİN ve Başkan Yardımcısı Naci ÖZEL Proje Şube Müdürlüğündeki mimar ve mühendislerin çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, gelinmiş olunan noktadaki başarılarından dolayı tebrik etmişlerdir.

 

 

Her ilimizin kendine özgü proje üretmesi, bu projelerin birbirinden farklı ve bağımsız olması sonucunda, binaların görsellik ve işlevselliklerinde farklılıklar meydana gelmekte, bina kimliklerinin kurumsal yapıyla uyuşmaması sorununu gündeme getirmekteydi.

Bu çalışma ile ihtiyaç analizleri iyi bir şekilde etüt edilmekte ve özellikle illerde, küçük ölçekli ilçelerde yeteri kadar proje firmasının bulunamaması nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçilmiş olunmaktadır. Birçok ilimizde proje inceleme birimlerinin bulunmaması nedeniyle yapılan yazışmaların sürelerindeki zaman kaybı ortadan kaldırılmış olmaktadır. 

 


Her bölgenin yöresel mimari yapısına uygun projeler oluşturmanın yanında, bölge ve iklim şartlarına uygun binalar üretilerek; merkezden projelendirme ile hizmet binalarında belirli bir standart sağlanmış, binalarda kullanılacak inşaat ve tefriş malzemelerinde de farklılıklar ortadan kaldırılmıştır.

 

  

 

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS